ONLINE OSNOVNOŠOLSKI IMPROMTU DEBATNI TURNIR NA NACIONALNI RAVNI

4. 12. 2021

V soboto, 4. 12. 2021, je ponovno potekal debatni turnir na daljavo, preko ZOOM videokonference. Sodelovalo je 20 ekip.
Debaterji so imeli težko nalogo – 1 uro časa, da so pripravili argumente za in proti.

Tekmovali so tri kroge, v vsakem so dobili novo trditev:
1. trditev: STARŠI BI MORALI OTROKOM PLAČATI ZA OPRAVLJENA HIŠNA DELA
2. trditev: VRSTNIŠKI PRITISK NAREDI VEČ DOBREGA KOT SLABEGA
3. trditev: OTROKOM BI MORALI PREPOVEDATI TEKMOVATI V RESNIČNOSTNIH ODDAJAH

Na tem turnirju je ponovno sodelovala ekipa POLONCE, ki jo sestavljajo debaterji:
Aljaž Jagodič, Mihael Truntič in Nikita Herzog .
Dosegli so 8. mesto!
Čestitke našim debaterjem!

Mentorica Tatjana Dvoršak

ONLINE OSNOVNOŠOLSKI DEBATNI TURNIR NA NACIONALNI RAVNI

sobota, 13. 11. 2021

V soboto, 13. 11. 2021, je ponovno potekal debatni turnir na daljavo, preko ZOOM videokonference. Sodelovalo je 26 ekip, torej skoraj 80 debaterjev.
V prvem in drugem krogu debatnega turnirja so debaterji zagovarjali/nasprotovali debatno trditev  TA ZBOR VERJAME, DA HUMANOIDNI ROBOTI PRINAŠAJO VEČ ŠKODE KOT KORISTI.
V tretjem krogu so imeli eno uro časa, da so pripravili argumente za in proti na IMPROMPTU debatno trditev –

Na tem turnirju je sodelovala ekipa POLONCE, ki jo sestavljajo debaterji: Aljaž
Jagodič (1. govorec), Mihael Truntič (2. govorec) in Nikita Herzog (3. govorec).
Debaterji so se izjemno odrezali, med vsemi ekipami so dosegli 7. mesto! Bravo, naši debaterji!

To pa še ni vse. Vsi so bili tudi dobri debaterji posamezniki: Nikita 11. mesto, Mihael 21. mesto, in Aljaž 24. mesto.

ČESTITKE VSEM DEBATERJEM!