Mednarodni dan spomina na žrtve holokavsta

Tudi v letošnjem letu na naši šoli obeležujemo 27. januar dan spomina na žrtve holokavsta.

Tako sodelujemo v dveh projektih, in sicer v Krokus projektu, kjer s sajenjem čebulic rumenega krokusa obujamo spomin na otroške žrtve holokavsta in nacističnega preganjanja, ter s sodelovanjem v projektu Šoa spominjamo se, v okvira katerega na naši šoli gostimo dokumentarno razstavo z naslovom ZVEZDE BREZ NEBES – OTROCI V ČASU HOLOKAVSTA.

Vabimo vas, da se udeležite otvoritve razstave, ki bo v ponedeljek, 29. 1. 2024, ob 10.00 v šolski avli.

Nekaj podatkov o razstavi:
Z izborom risb, pesmi, pisem in igrač prikazuje razstava vpogled v življenja judovskih otrok med holokavstom. Otroški optimizem, ustvarjalnost in domišljija razkrivajo izjemno zmožnost mladega človeka, ki se kljub neopisljivim okoliščinam, oklepa življenja. Razstavo je pripravil spominski center Yad Vashem, za slovenski prevod je poskrbel Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor.

Vabimo vas še na preostale prireditve ob mednarodnem dnevu spomina na žrtve holokavsta, ki se bodo zvrstili.

Razstava bo v avli šole na ogled do konca februarja 2024.

Koordinatorica: Gordana Rubelj

Prilagodi izgled strani
Na naši strani uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.